Forklift Ehliyeti

Anasayfa » Forklift Ehliyeti

İş Makinesi Operatörlük Kursumuzda 7 Farklı Operatör Programı Verilmektedir.

[toggle title=”OPERATÖRLÜK BELGE TÜRÜ SEÇİNİZ>”]

[/toggle]

SINAV TARİHİ:

 • SINAV GÜNÜ: 09 Ocak 2022 PAZAR GÜNÜ
 • SINAV SAATİ: 10:00
 • SON BAŞVURU: 10 Aralık 2021
 • BİLGİ HATTI : 0 212 641 13 13 PBX

GEREKLİ EVRAKLAR

 • 5 Adet biometrik resim
 • 1 Adet Sabıka Kaydı (e-devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr adresinden çıkarabilirsiniz.)
 • 1 Adet Diploma Noter Tasdiği veya Diplomanın aslı (en az ilkokul mezunu)
 • Sağlık Raporu ( Anlaşmalı olduğumuz kuruma yönlendirilmektedir.)

Telefon: 0 212 641 13 13 HEMEN ARAYIN

vinçloderyeniumit1forklift
Vinç Operatörlük BelgesiKazıcı Yükleyici (Beko-Loder) EhliyetiForklift Operatör Belgesi Nasıl Alınır?

[wps_frame style=”default” align=”center” color=”#333333″ background=”#fafafb” border=”6px solid #d6e5ff”]FORKLİFT EHLİYETİ, VİNÇ, KAZICI, YÜKLEYİCİ VB. İŞ MAKİNALARI İÇİN DUYURU: Resmî Gazetenin 26954 sayılı yazısına göre Operatörlük belgeleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı olması zorunlu hale gelmiştir. Operatörlük belgeniz Milli Eğitim  onayı yok ise geçersizdir. Mağdur olmamanız için bu konuya dikkat etmeniz gereklidir.[/wps_frame]

Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 14.08.2003 Tarih 420.5/12752 Sayılı İzin ile
G Sınıfı İş Makinesi Operatör Belgesi Vermeye Yetkilidir.

DUYURU: İş Makinesi Operatörlük Belgesini verecek olan kurumlar için T.B.M.M Son noktayı koyarak kanun resmi gazetede yayınlanmıştır. Haberi inceleyebilirsiniz.
Yeni Ümit Eğitim Kurumlarına Bağlı Diğer Kurslarımız;
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi
Yeni Ümit Tekstil Kursları
Yeni Ümit Sem İlkyardım Eğitim Merkezi
Yeni Ümit Karayolu Ulaştırma Kursu
Sem Psikoteknik Değerlendirme Merkezi

Forklift Ehliyeti Kursu

Videoyu izlemek için tıklayınız

Forkliftler genellikle istifleme yada istif bozma işinde kullanılan iş makineleri sınıfına girerler. Kullandıkları yakıtlara ve kullanıldıkları mekânlara kaldırıp indirebildikleri ağırlıklara göre sınıflandırılırlar. Kullandıkları yakıtlar açısından sınıflama yapılırsa dizel, benzinli, LPG, elektrikli forkliftler olarak sınıflandırılırlar. Bu forkliftleri kullanacak olan operatörlerin forklift ehliyetine sahip olmaları gerekir. Forklift ehliyeti olmadan iş makinesini kullanan operatör gerekli olan lisansa sahip olmadığından dolayı yetkisiz olup, cezai işleme tabi tutulurlar.

GENEL AMACIMIZ;

 • Yeni Ümit Eğitim kurumları olarak 2003 yılında iş makinesi ve forklift belgesi ruhsatı alarak ülkemizdeki forklift, vinç operatörlük belgesi, kepçe, beko-loder,  ve ekskavatör iş makinası kullanıcı operatörlerini belge sahibi yapmak için eğitimleri ile birlikte var gücümüzle çalıştık.
 • İş yeri sahiplerini de yakından ilgilendiren belgesiz operatör kullandırmanın iş kanununa göre çok ağır yaptırımları söz konusudur. Forklift, vinç, kazıcı yükleyici vb. iş makinası araçlarını kullanan operatörün sertifikası olmadan yapılan kazada sigorta şirketi maddi masrafı karşılamadığı gibi yaralanma ve ölümle sonuçlanan kazalarda yasaların çok ağır yaptırımları söz konusudur.
 • Yeni Ümit İş Makineleri kursları olarak teknolojiyi ve yenilikleri çok iyi takip ettiğimiz için yakaladığımız başarıyı İş makinası (forklift, vinç, kazıcı yükleyici) kursunda da vermiş olduğumuz sertifika sayısı ve çalışmış olduğumuz firmalarında büyüklüğünü göz önünde bulundurarak bu alanda en iyisi olduğumuzu ispatlamış bulunmakla onur duyuyoruz.
 • Günümüzün artan iş makinası forklift kullanıcılarını düşünerek bu alanda kendimizi sürekli geliştirerek firmaların taleplerini profesyonel kadromuzla vermiş olduğumuz eğitimlerle memnun ederek her geçen gün referanslarımızı güçlendiriyoruz.
 • Forklift ehliyeti alabilmeniz için geç kalmayınız. Şu anda ilkokul mezunları sürücü ehliyeti alamamasına karşılık forklift ehliyeti, vinç, kazıcı yükleyici ehliyeti alabilirler. Şuan da src belgesi vermeye başladık. İş Makinası forklift ehliyeti için hafta içi ve hafta sonu eğitimleri için kurumumuzu arayabilirsiniz.

İş makinesi operatörlük kursu

İş makinesi operatörlük kurslarının vermeye yetkili olduğu iş makineleri MEB in vermiş olduğu yetkiye göre değişmektedir. Örneğin; operatörlük kursları, forklift ehliyeti ya da vinç operatör ehliyeti vermek isterse bununla ilgili olarak yasal zorunlulukları yerine getirmesi gerekir. Günümüzde yaklaşık olarak elliye yakın makine türü için Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan iş makinesi programı mevcuttur. Bir kurs hangi iş makinesi ehliyeti vermek isterse, o makinenin programını kendi kurs programına ilave ettirmesi gerekmektedir. Yeni Ümit İş makinesi operatörlük kurslarımızda vermeye yetkili olunan makine türleri şu şekildedir; forklift ehliyeti, vinç operatörü belgesi, yükleyici loder, bobcat, ekskavatör ehliyeti, makaslı platform ve raylı sistem tavan vinç belgeleri verilmektedir.

İş makinası operatörlük belgesi hakkında sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Elektrikli Transpalet Ehliyeti hakkında bilgiler.