VİNÇ OPERATÖR BELGESİ

VİNÇ  OPERATÖR BELGESİ

İş Makinesi Vinç Operatörlük Belgeleri

Kursumuzda verilen VİNÇ operatörlük belgeleri;

Vinç Operatörlük Belgeleri

VİNÇ EHLİYETİ HAKKINDA SORU SORABİLİRSİNİZ: Telefon: 0 212 641 13 13 ARA

Vinç Operatörlük Belgeleri Neden alınır?

İş Kanununa göre Vinç kullanan kişilerin İş Makinesi Operatör belgesi olması zorunludur.

Vinç Operatörlük Belgesi İçin Kimler başvuru Yapabilir?

18 yaşını doldurmuş, En az ilkokul diploması olan,kanunun 41 inci maddesi (e) bendinde sayılan T.C.K.maddelerinden mahkumiyeti olmayanlar ve İş makinesi kullanmasına engel teşkil etmeyecek sağlık problemi olmayanlar başvuru yapabilir.

Vinç Opertatörlük Sınavı;

Bu belgeyi almak için kursiyer 40 soruluk İş Makinesi Motor sınavına tabi olur. Başarılı olması halinde Vinç ile uygulama sınavına girer ve bu sınavda da 70 puan ve üzerinde başarı göstermesi durumuna İş Makinesi Vinç Operatörlük Belgesi almaya hak kazanır.

Sınav sonrası;

Sınavda başarılı olan kursiyerlere 2918 Sayılı Trafik Kanunun 42.maddesine göre Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Onaylanan İş Makinesi Operatörlük Belgesi verilir.

VİNÇ EĞİTİMİNDEN GÖRÜNTÜ;

Vinç Ehliyeti Aldığımda her türlü vinci kullanabilir miyim?

Bu soru vinç operatör adayları tarafından sıkça sorulmaktadır. Ancak vinçler kendi aralarında farklı fonksiyonlara sahiptir. Bu yüzden hangi vinci kullanıyorsanız o vincin ehliyetini almanız gerekir. Örneğin sepetli vinç ehliyeti aldığınızı varsayalım, bu belge ile yalnızca sepetli vinç kullanabilirsiniz. Tavan vinci ehliyeti alanlar için de aynı  şey geçerli olup tüm vinçler için de geçerlidir.

Vinç Operatörlük Belgesi Ve İşlevsel Yönü

Vinç operatörü olmak için bir eğitim almak ve bu eğitim sonucunda bölge ile birlikte bunu ortaya koymak önemlidir. Öncelikle olarak burada görevli ve yetkili eğitim kurumlarının gerçekten önemi ön plana çıkmak durumundadır. Gerekli belge için yapılacak başvurudan önce eğitim almak ve bu konuda bilgi sahibi olmak elbette ki önemli. Ancak bu şekilde vinç operatörlük belgesi elde edilir ve bu belge gerçekten olumlu bir sonuç vermeye devam eder. Hem mesleki anlamda hem de ahlaki anlamda bu belgelerin çok büyük öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Uzman bir şekilde eğitim almış ve bu yetimin hakkını vermiş olan kişilerin aldıkları evrakla birlikte bir operatör haline geldiğini biliyoruz.

Pek çok kurum ve işletmenin yanı sıra değişik çalışma ortamlarında uzman kişilerin görev alması elbette ki önemli. Kendi branşında yeterli derecede eğitim almamış kişilerin her zaman için belli bir risk unsuru olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Eğer siz de kalifiye bir eleman ve nitelikli bir operatör olmak istiyorsanız, bu arada tercih etmiş olduğunuz eğitim kurumunun size sağladığı imkânlar gerçekten büyük önem taşıyor. Hem maddi olarak yaptığınız masraflar hem de manevi olarak bu konuya verdiğiniz önem gerçekten önemli bir itibarı temsil etmeye devam ediyor. En başta kendi hayatınız olmak üzere ortaya koyduğunuz değerleri koruma açısından iyi bir eğitimin önemini aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Gerekli başvuruları yapıp zamanında girişim ile birlikte bu konuda operatör olmak için hemen harekete geçebilirsiniz

ETİKETLER: