Beko Loder (Kepçe Ehliyeti) Operatörlük Belgesi

Beko Loder (Kepçe Ehliyeti) Operatörlük Belgesi
  • KAZICI YÜKLEYİCİ,
  • BEKO LODER,
  • JCB (KEPÇE)
  • OPERATÖR BELGESİ
Beko Loder Ehliyeti

Niçin alınır;

İş Kanununa göre Kepçe ehliyeti, Kazıcı Yükleyici, Beko Loder ve Transkavatör kullanan kişilerin İş Makinesi Operatör belgesi olması zorunludur.

Telefon: 0 212 641 13 13 HEMEN ARAYIN

BEKO-LODER (jcb) EHLİYETİ İÇİN YENİ KURS DÖNEMİNİ KAÇIRMAYIN!
BEKO-LODER Operatörlük Belgesi Almak için aşağıda telefonunu yazın sizi arayalım.

Ekskavatör Ehliyeti

EKSKAVATÖR EHLİYETİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

yeniumitforklift.com/ekskavator-ehliyeti.php

Kimler başvurabilir;

18 yaşını doldurmuş, En az ilkokul diploması olan, kanunun 41 inci maddesi (e) bendinde sayılan T.C.K. maddelerinden mahkumiyeti olmayanlar ve İş makinesi kullanmasına engel teşkil etmeyecek sağlık problemi olmayanlar başvuru yapabilir.

Sınav ;

Bu belgeyi almak için kursiyer 40 soruluk İş Makinesi Motor sınavına tabi olur. Başarılı olması halinde iş makinası ile direksiyon sınavına girer ve bu sınavda da başarı göstermesi halinde İş Makinesi Operatörlük Belgesi almaya hak kazanır.

Sınav sonrası;

Sınavda başarılı olan kursiyerlere 2918 Sayılı Trafik Kanunun 42.maddesine göre Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Onaylanan İş Makinesi Operatörlük Belgesi verilir.

Beko Loder Ehliyeti

Yükleme ve kanal kazma işleri için kullanılan bir iş makinesi olan Beko Loder kazıcı ve tükleyici traktöre monte edilebilir.Bu aracı kullanan kişinin Beko Loder kazıma operatörlük belgesi olması gerekir.
Yabancı kaynaklarda bu makineler backhoe loader adı ile tanınır ve bizim dilimize Beko Loder olarak geçmiştir. Halk arasında ise kepçe ehliyeti olarak anılmaktadır. Bu makinenin görevi yükleme ve kanal kazma işlerinde yaygın bir şekilde kullanılmasıdır. Kazadan sonra ortaya çıkan ya da önceden yapılmış olan malzemelerin taşınması için gelen kamyona yüklenmesinde ya da kısa mesafeli olarak bir noktadan bir noktaya taşınmasında kullanılır.


Makinenin Beko bölümü kanal kazma ve diğer kazma işlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca makineye takılan kırıcı aparat sert ve kırılamayan zeminlerin, kayaların kırılması ve yumuşatılması için kullanılır. Makinenin genel amaçlı kepçe kısmı gevşek yığılmış malzemelerin yüklenmesi için kullanılır. Aycan makinenin çok amaçlı kepçe, yandan boşaltmalı kepçe, forklift çatalı ve küçük çatalı da mevcuttur.

Kepçe ehliyeti, beko loder operatörlük belgesi için kurumumu arayabilirsiniz.