SRC 5 BELGESİ

SRC 5 BELGESİ

ADR / SRC 5 Belgesi Tehlikeli Madde Taşımacılığı Eğitimi

src 5 belgesi
src 5 belgesi

ÖZEL YENİ ÜMİT
KARAYOLU ULAŞTIRMA EĞİTİM MERKEZİ
SRC 1 BELGESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN 
SRC 2 BELGESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN
SRC 3 BELGESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN
SRC 4 BELGESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN
SRC 5 BELGESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN
EĞİTİMLERİ BAŞLAMIŞTIR. DAHA BİLGİ İÇİN 0 212 641 92 94-
NOLU TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ.
SRC 5 : (TEHLİKELİ MALLARIN KARAYOLU İLE TAŞINMASI)

Src 5 Belgesi belgesi Karayolu ile tehlikeli madde taşımacılığı yapan şoförlerin alması gereken bir belge türüdür. Bu belgeyi almak için öncelikler src 3 veya src 4 belgelerinden birine sahip olunması gerekmektedir. Bu belgelerinden birine sahip sürücüler src 5 belgesi eğitimine katılarak adr sertifikası alabilirler. Src 5 belgesi sınavlarında toplam kırk adet soru sorulmaktadır. Değerlendirmeler yüz puan üzerinden yapılır. Altmış ve üzeri puan alanlar sınavdan başarılı olmuş kabul edilirler. Src 5 belgesi için öncelikle 19 saatli temel eğitime katılmak ve ardından taşımacılık türüne göre (tank vb.) diğer belgeler için başvuru yaparlar.
Src Belgesi

SRC 5 Belgesi İle Ne Yapılır?

Tehlikeli maddelerin karayolu ile bir yerden bir yere taşınması gerekebilir. Bu gibi durumlarda uzman sürücüler ve kabiliyetli elemanlar görev başında olmak durumundadır. Hem aracının güvenliğini sağlamak hem de trafikte bir güvenlik ortam oluşturmak için bilinçli bir çalışma yapmak çok önemli. Gerekli eğitim ve beraber SRC 5 belgesi almış kişiler bu konuda yetkili kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Alınan eğitimin karşılığı burada çok net bir şekilde ortaya konurken, eğitim kurumları yine sağlık anlamında çok önemli bir görev üstleniyor. Zaman içerisinde araçlar ve taşıma kapasitesi değişim gösterebilir bununla beraber yeni eğitim anlayışı her türlü ihtiyacı karşılıyor ve daha donanımlı bir şekilde insanları sektöre kazandırmaya devam ediyor.

Tehlikeli madde taşımacılığı konusunda uzman ve deneyimli ekiplerin gerçekten çok önemli bir katkı verdiği bilinmektedir. Bu konuda taşın altına elini koyan ve eğitim konusunda yeni çalışmalarla birlikte insanların karşısına çıkan kurumlar, yine çok önemli bir görevi üstlenmeye devam ediyor. İyi bir eğitim kurumu donanımlı hizmeti ile birlikte belge ve evrak konusunda insanlara yardımcı olmak durumundadır. Böylelikle mesleki eğitim konusunda donanımlı hale gelmiş olan insanların önemli bir avantaja sahip olması mümkün oluyor

SRC 5 Belgesi İle Güvenli Taşımacılık

Tehlikeli madde taşımacılığı konusunda güvenli bir şekilde atılan adımlar gerçekten çok önemlidir. Bu konuda her geçen gün yeni ve etkileyici bir teknoloji karşımıza çıkabilir en başta kaliteli ve kullanışlı araçlar, karayolu ulaşımı ve nakliyat konusunda yepyeni fırsatlar vermeye devam ediyor. Yanıcı ve patlayıcı maddelerin yanı sıra zehirli gaz ihtiva eden tehlikeli maddeler, güvenli bir şekilde taşınmak durumundadır. Taşıyacak kişinin ise SRC 5 belgesi sahibi olması gerçekten bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle karayollarında bir tehdit unsuru yerine güvenli ulaşım konusunda bir avantaj seçeneği insanlara yardımcı olmaya devam ediyor.

Uzman Şoförleri İş Başında

Taşımacılık konusunda her türlü detay uzmanlar tarafından değerlendirilmek durumundadır. Özellikle de tehlikeli madde taşımacılığı esnasında hiçbir zaman olayı hafife almamak gerekiyor. Uzman bir şekilde göreve başlamış ve eğitimini tamamlamış olan şoförler taşımacılık konusunda gerçekten bilinçli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kullanışlı ve konforlu araçların güvenli taşıma konusunda önemli bir görev üstlendiği bilinmektedir.

Buradaki genel anlamda yapacağımız değerlendirme eğitim kurumlarının önemini düzeyinin şekilde gösteriyor. Düzenli bir eğitim kurumu verdiği eğitim ve bilgi sayesinde insanların daha donanımlı hale gelmesini sağlamaktadır. Tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde taşınması konusunda burada yapılan çalışmalar gerçekten büyük önem taşımaktadır. İleri teknoloji ürünü olan ve kaliteli olduğu her şekilde belli olan kullanışlı araçlar tehlikeli madde taşımacılığında çok büyük önem taşıyor. Bir başka önemli görevi üstlenen SRC 5 belgesi ise daha bilinçli ekiplerin karşımıza çıkmasına yardımcı oluyor.

ETİKETLER: